Salı, Aralık 6, 2022
spot_img
Ana SayfaGündemYenişehir Pazar yerini "ESNAF "Kazandı..

Yenişehir Pazar yerini “ESNAF “Kazandı..

Sıhhiye Yenişehir Pazarı hakkında daha önce alınan tahliye ve yıkım kararından vazgeçildi.
Çankaya Belediyesi, 6 Ekim’de yaptığı açıklama Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin  ‘Sağlıkçılar Anıt Parkı’ yapacağı gerekçesiyle sosyete ve gıda pazarının yerini  taşınacağını açıklamıştı. 50 yıllık pazarda hizmet veren  esnaf ise Çankaya Belediyesi önünde toplanarak protesto etmişti.
Sağlıkçılara saygı duyuyoruz fakat  “bizde ekmeğimizin peşindeyiz “50 yıllık ekmek teknelerimiz kaldırılıp heykel yapılmaz . Bu pazaryeri Çankaya halkına aittir. Burayı terk etmeyeceğiz  açıklamasında bulunmuşlardır. Pazar  esnafı  nöbet tutmaya başlamıştı. Bu hafta Çankaya Belediyesi’nden yapılan açıklamada pazar yeriyle ilgili alınan karardan vazgeçildiği duyuruldu. Belediyeden yapılan açıklamada, “Ankara Büyükşehir Belediye’mizce Sağlıkçılar Anıt Parkı’nın başka bir alana yapılacağı beyan edildiğinden, Yenişehir Pazarı hizmet vermeye devam edecektir” denildi.
Banu Gülhan
Banu Gülhanhttps://www.ankarahaberler.com
AnkaraHaberler.com Olarak haberlerin tümünü halkın anlayacağı sadelikte, insanların ilgisini çekecek şekilde ve onları haber izlerken sıkmadan, gereksiz detaylara yer vermeden insanlara aktarmaya söz verdik.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

- Advertisment -
Dijital Medya Ajansı

POPÜLER HABERLER

Son Yorumlar