Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Cyber Medya
Ana SayfaYaşamGüzellik & ModaAnne-Kız İşletmesi: Selares Güzellik Merkezi

Anne-Kız İşletmesi: Selares Güzellik Merkezi

Günümüzde artık örnekleri pek sık kalmasa da nesilden nesile meslek aktarımı bir yerlerde hala devam ediyor. Ankara’nın en gözde ve güzel yerlerinde göz alıcı bir güzellik merkezi işleten Selda ve Esra Hanım, 8 yılı aşkın süredir anne-kız birlikte çalışıyorlar.

“8 Yıldır Sektördeyim”

Uzun zamandır güzellik uzmanı olarak danışanlarına hizmet veren Selda Hanım, sektöre ilk başta 8 yıl önce eğitmen olarak başladı. Daha sonra kızı Esra Hanım’ın üniversiteden mezun olup yanına gelmesiyle beraber anne-kız birlikle kolladı sıvadı ve aktif olarak hizmet vermeye başladılar. Selda Hanım cilt bakımında, Esra Hanım ise kalıcı makyaj konularında uzman…

Protez Tırnaklar Çok Popüler!”

Bu yıl en çok hangi uygulamanın tercih dedildiği sorumuza Esra Hanım “Protez Tırnaklar bu sene çok popüler,” dedi. Protez tırnakların uygulama yaşının lise çağından başladığını ifade eden Esra Hanım, “45-50 yaşlara kadar gidebiliyor,” ifadelerini kullandı.

“Para, Bizim İçin Ön Planda Değil!”

Pandemi sürecinde özellikle de güzellik merkezlerinin çok uzun süre kapalı kalması ve açıldıktan sonra da tam kapasite çalışamamalarına istinaden Selda Hanım’a pandemi sürecinde nasıl bir yol izlediğini, nelere dikkat ettiğini sorduk. “Para, bizim için önemli hiçbir zaman önemli olmadı,” diyen Selda Hanım sözlerine şu şekilde devam etti:

“Pandemiden önce de hijyen açısından müşterimiz tarafından beğenilir ve sevilirdik. Pandemi sürecinde ne ben, ne de kızım koronavirüse hiç yakalanmadık. Hiçbir müşterimizde buraya gelirken böyle bir kaygı taşımadı. Ekonomik şartları kenara bırakacak olursak, pandemi bizi etkilemedi diyebiliriz”

“Yapılabilir Bir Meslek, Tavsiye Ederim”

‘Gençlere mesleğinizi tavsiye eder misiniz?’ sorusuna Selda Hanım: “Asla ölemeyecek bir meslek, kadınlar hiçbir zaman güzellik harcamalarından taviz vermeyecekler. Kesinlikle gençlere öneriyorum,” derken, kızı Esra Hanım: “Yapılabilir bir meslek, kesinlikle eğitimini alıp bu mesleği öğrenmelerini tavsiye ediyorum,” ifadelerini kullandı.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Haberler