Salı, Ağustos 9, 2022
Cyber Medya
Ana SayfaYaşamGIGI HADID, MODA AYI KAZANCINI UKRAYNA YARDIMINA BAĞIŞLIYOR

GIGI HADID, MODA AYI KAZANCINI UKRAYNA YARDIMINA BAĞIŞLIYOR

Gigi Hadid Instagram’da yaptığı açıklamada, şu anda Başkan Vladimir Putin’in emriyle Rus birliklerinin saldırgan işgaliyle karşı karşıya olan Ukrayna’daki yardım çabalarına moda ayı kazancının tamamını bağışlayacağını duyurdu.

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca model, Michael Kors, Versace ve Vivienne Westwood ve diğer birçok büyük sonbahar 2022 gösterisi için yürüdü ve podyumların temel taşı oldu.

Hadid, “Belirli bir moda ayı takvimine sahip olmak, meslektaşlarım ve benim tarihin yürek parçalayıcı ve travmatik zamanlarında sık sık yeni moda koleksiyonları sunmamız anlamına geliyordu” dedi. “Çalışma programlarımızın çoğu üzerinde kontrolümüz yok, ancak bir şey için yürümek istiyoruz. Arkadaşım [ve model arkadaşım] @micarganaraz’ın ayak izlerini takip ederek, 2022 sonbaharındaki şovlardan elde ettiğim kazancı Ukrayna’daki savaştan muzdarip olanlara yardım etmek ve Filistin’de aynı şeyi yaşayanları desteklemeye devam etmek için bağışlamaya söz veriyorum. ”

Hadid ve Argañaraz bu destek duygusunu bir adım öteye taşıyor ve bu süre içinde aldıkları tüm finansal desteği bağışlıyor. Hadid, “Gözümüz ve kalbimiz tüm insani haksızlıklara açık olmalıdır” diye yazdı. “Hepimiz birbirimizi siyasetin, ırkın, dinin ötesinde kardeşler olarak görelim. Günün sonunda savaşın bedelini liderler değil, masum hayatlar ödüyor.”

Moda dünyası, Ukrayna’daki korkunç durum hakkında farkındalığın yayılmasına yardımcı olmak için bu ay platformunu birden fazla şekilde kullanmaya çalıştı. Bevza tasarımcısı Svitlana Bevza ve model Eugenia Dubinov gibi Ukraynalı yetenekler, deneyimlerini doğrudan Kiev’den paylaştılar. Balenciaga gösterisinde, mavi ve sarı giyinmiş tasarımcı Demna Gvasalia, gösterisini Ukraynalılar’ın dayanıklılığına adadı. Net-a-Porter, Nike, Chanel ve Louis Vuitton gibi büyük markalar ve perakendeciler Rusya’ya ihracatı tamamen durdurdu.

Bu zorlu zamanda, Ukrayna’nın yanında yer alan ve ülkedeki trajik olaylara şimdiden tepki vermiş markaları inceleyebilirsiniz.

MARKALAR, UKRAYNA’DAKİ DURUMA NASIL TEPKİ VERİYOR?

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Haberler