Ulus Anafartalar Belediye Çarşısı” yenilendi…

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 1956 yılında inşa edilen “Ulus Anafartalar Belediye Çarşısı”nda gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarını tamamladı.

Ulus Hükümet Caddesi ile Anafartalar Caddesi kesişiminde yer alan ve 1735 metrekare alana sahip olan çarşı; tarihi dokusu korunarak iç-dış cephesinde ve çatısında yapılan yenilemenin ardından çevre düzenlemesiyle de yepyeni bir görünüme kavuştu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘Ulus Tarihi Kent Merkezi Kentsel Sit Alanı Yenileme Projesi’ kapsamında 60 yıllık tarihi “Ulus Anafartalar Belediye Çarşısı”nda başlattığı yenileme çalışmalarını tamamladı.

Uzun süredir bakımsız hâlde bulunan, Ulus Hükümet Caddesi ile Anafartalar Caddesi kesişimindeki 1735 metrekarelik Belediye Çarşısı’nda ticaret yapan esnaf dükkânlarının yeni hâline kavuştu.

 

Yazar Banu Gülhan

AnkaraHaberler.com Olarak haberlerin tümünü halkın anlayacağı sadelikte, insanların ilgisini çekecek şekilde ve onları haber izlerken sıkmadan, gereksiz detaylara yer vermeden insanlara aktarmaya söz verdik.

Son Dakika

Başkentte bir otelin çatısında çıkan yangın hasara yol açtı…

Ankara’nın Çankaya ilçesinde otelin çatısında çıkan yangın hasara neden oldu. Ankara’nın Çankaya ilçesinde otelin çatısında çıkan yangın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir