Pazar, Haziran 26, 2022
Cyber Medya
Ana SayfaEkonomiTOGG'a yoğun ilgi!

TOGG’a yoğun ilgi!

ATO Congresium’da birçok paydaşın bir araya gelerek düzenlediği Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi’nde Türkiye’nin elektrikli otomobili ve çevre dostu TOGG sergilenmeye başlandı. Zirve katılımcıları TOGG’a yoğun ilgi gösterdi.

TOGG’u inceleyen meslek lisesi öğrencisi Yiğit Orar, “İklim Zirvesi çok güzel. Cidden başarılı teknolojiler var burada. En çok da dikkatimi çeken ülkemizin en iyi yapmış olduğu TOGG arabası.

Cidden üst düzey bir model yapmışlar, üst düzey donanım var, ful teknoloji. Aşırı derecede başarılı olmuş. İnşallah diğer ülkelerde açılıp markamız duyulur ve kullanabiliriz.

Kesinlikle binmek isterim. Diğer markalara tercihen Türk markasına binmek benim için daha iyi olur yani. 4 gün olsa gelirim, çünkü beni kendimden aldı. O kadar güzel olmuş ki bakmaya doyamıyorum” diye konuştu.

“BAYAĞI GURURLANDIRDI BİZİ, HOŞUMUZA GİTTİ, SEVİNÇLİYİZ”

Yerli otomobili inceleyen meslek lisesi öğrencisi Mustafa Çelik ise şunları söyledi: “Burada Türkiye’nin yaptığı arabayı da gördük. Bayağı gururlandırdı bizi, hoşumuza gitti, sevinçliyiz. Efsane bence. Kim istemez ki, hayalim şu anda. 4 gün sergilense buraya gelirim. Türk arabası bizi gururlandırıyor. İnsan heyecandan ne diyeceğini bilemiyor. Bayağı güzel. Satılsa alırdım.”

CNN Türk muhabiri Gülşen Coşkun ise yaptığı canlı yayında şu ifadeleri kullandı: “TOGG’u incelemeye gelen çok fazla kişi var herkes fotoğraf çekiyor. Burada TOGG’un olmasının önemi özellikle yerli otonun çevre dostu olmasıdır.

SUV modelini bugün burada görüyoruz. İç dizaynına bakıldığında gri açık renkli koltukları var. Çok fazla rağbet var. Bu nedenle TOGG bugün çevre dostu özelliği nedeniyle yerli otomobil Ankara’da görücüye çıktı. İsteyen herkes gelip görebiliyor.

Kısa süre önce TOGG’un sedan modeli ABD’de görücüye çıkmış ve büyük rağbet görmüştü. Özellikle dizaynıyla dikkat çekmişti. TOGG’un SUV modelinin 2023 yılında banttan inmesi bekleniyor.

Sadece TOGG görücüye çıkmıyor. Özellikle yeşil dönüşüm konuşulacak iki gün boyunca Ankara’da. Ekonomi açısından bakılacak. Tüccar, sanayici yeşil dönüşüm için ne yapabilir buna bakılacak. İklim değişikliğinin sadece çevreye etkisi yok ekonomi de önemli bir boyut. Üretim sırasında karbon ayak izi konusunda neler yapılabilir. Sera gazının salınımının azaltılması küresel ısınmanın 1.5 derecede tutulması için ekonomi nasıl katkı verebilir? Üretim aşamasından ihracata kadar bu noktada neler yapılabilir hepsi bu zirvede konuşulacak. Pek çok katılımcı var yurt dışından da misafir var.”

TOGG, yarın da devam edecek olan EKO İklim Zirvesi’nde ziyaretçilerini bekliyor. TOGG’un ilk seri üretim aracının 2022 yılı sonunda banttan indirilmesi hedeflenirken, fabrika inşası da hızla devam ediyor.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Haberler