Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Cyber Medya
Ana SayfaSon Dakika AnkaraMimarlardan, TOGO Kuleleri’nin sahibi Sinan Aygün hakkında suç duyurusu

Mimarlardan, TOGO Kuleleri’nin sahibi Sinan Aygün hakkında suç duyurusu

ANKARA – Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve şube başkanı Tezcan Karakuş Candan, TOGO Kuleleri’nin sahibi Sinan Aygün hakkında ‘Kamu Kurumu Niteliğinde Meslek Örgütünün Faaliyetlerini Engellemek’ iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

AYGÜN, CANDAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Sinan Aygün’ün sahibi olduğu Togo İkiz Kuleleri, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından açılan dava sonucunda Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından mühürlenmiş, Danıştay tarafından 100 bin metrekare haksız kazanç sağlamasına olanak sağlayan plan kararları iptal edilmişti.

Yargı kararlarının ardından Sinan Aygün, Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ı hedef almış, hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Aygün, Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın oda faaliyetlerinden kaynaklı Çankaya Belediyesi’ndeki işlerini ihmal ettiği ve haksız kazanç sağladığı iddiaları ile İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma açılması yoluyla, dilekçeler vermişti.

Aygün, Candan’ın Atatürk Orman Çiftliği mücadelesi sürecinde yazarlarından olduğu “Kaçak Saray” kitabı ile ilgili Cumhurbaşkanı’na hakaret edildiği iddiasıyla da Çankaya Belediyesi’nde disiplin soruşturması başlatılması için dilekçe vermişti. Mimarlar Odası ve Candan, kamusal görevlerinin engellendiği gerekçesiyle Aygün hakkında suç duyurusunda bulundu.

(DUVAR)

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Haberler