Cumartesi, Ağustos 13, 2022
Cyber Medya
Ana SayfaSon Dakika Ankaraİddia: Ekonominin Zirvesindeki İki İsim Birbirine Küs ve Konuşmuyorlar

İddia: Ekonominin Zirvesindeki İki İsim Birbirine Küs ve Konuşmuyorlar

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun küs oldukları ve konuşmadıkları iddia edildi.

Ziraat Bankası eski yöneticisi Prof. Dr. Şenol Babuşcu, Türkiye’nin ekonomi yönetiminde kilit görevlerde bulunan iki ismin arasının iyi olmadığını öne sürdü.

Twitter hesabından paylaşım yapan Babuşcu, şu ifadeleri kullandı:

“Hazine ve Maliye Bakanı Nebati ile Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu konuşmuyorlarmış. Devletin en önemli iki ekonomi kurumunun yöneticileri küs. Biz de enflasyon düşecek diye bekliyoruz.”

????

twitter.com

Daha önce de gazeteci Barış Soydan, Nebati ile Kavcıoğlu arasında gerginlik yaşandığını yazmıştı.

Soydan yazısında, “Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kavcıoğlu’nun kamuoyunun önüne çıkmasını istemiyormuş. Bazı kaynaklar, Kavcıoğlu’nun milletvekilliğinden beri (Bayburt Milletvekilliği yapmıştı) aralarının açık olduğunu söylüyorlar” ifadelerini kullanmıştı.

“Kavcıoğlu Londra’ya davet edilmedi”

Nebati’nin katılımıyla gerçekleşen Londra toplantısı öncesi “kamuoyunun dikkatini çekmeyen bazı önemli detaylar var” diyen Barış Soydan, Kavcıoğlu’nun toplantıya davet edilmediğini belirtmişti:

“…Bugüne kadar ekonomi yönetiminin uluslararası yatırımcılarla buluştuğu toplantılara Merkez Bankası yöneticileri mutlaka katılırdı. Hatırlayalım… 2016 yılında darbe girişimi sonrasında yüzlerce uluslararası yatırımcıyla yapılan telekonferansa dönemin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya katılmıştı. 2018’de Londra’da gerçekleştirilen kritik toplantıya da yine Mehmet Şimşek ile Murat Çetinkaya katılmışlardı.”

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Haberler