Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Cyber Medya
Ana SayfaSon Dakika AnkaraCinsel istismar iddiasıyla tutuklanan öğretmene 168 yıl hapis istendi

Cinsel istismar iddiasıyla tutuklanan öğretmene 168 yıl hapis istendi

Ankara’nın Keçiören ilçesinde yaşanan olayda, lisede beden öğretmenliği yapan şahısın kız öğrencilere yönelik davranışlarının öğrencilerin birbirine bahsetmesiyle ortaya çıktı. Aileler de durumu öğrenince öğretmen hakkında üzerine şikayetçi oldular. Savcılığa ifade veren şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

168 YIL HAPİS İSTENDİ

Çocuk İzleme Merkezi’nde (ÇİM) psikolog gözetiminde ifadelerini alınan öğrenciler, beden öğretmeninden şikayetçi olduklarını söyledi. İfadelerde şüpheli öğretmenin öğrencilere farklı zamanlarda cinsel içerikli davranışlarda bulunduğu ortaya çıktı.

Savcılık, ifadelerinin ardından şüphelinin tüm dosya kapsamında elde edilen deliller doğrultusunda üzerine atılı ‘cinsel istismar’ suçunu işlediğini ve öğrencilere yönelik davranışlarında cinsel duylarını tatmin için yaptığını belirtti. Şüpheli ise suçlamaları kabul etmediğini beyan etti.

Savcı, suçun zincirleme şekilde ve farklı mağdurlara karşı işlenmesi nedeniyle şüphelinin ‘zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı’ suçunda cezalandırılmasını istedi. Aynı zamanda şüphelinin bakım ve gözetim yükümlülüğü olan bir eğitici olması nedeniyle ilgili artırım maddeleri de uygulanarak 168 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Haberler