Cuma, Ağustos 12, 2022
Cyber Medya
Ana SayfaEkonomiAnkara’da Otonomi Esnafı stokçuluğunun önüne geçmek istiyor.

Ankara’da Otonomi Esnafı stokçuluğunun önüne geçmek istiyor.

STOKÇULUĞA KARŞI BİR TEPKİ DE OTONOMİ’DEN GELDİ

Avrupa’nın en büyük galericiler sitesi olma özelliğini taşıyan Otonomi’nin görüşü, stokçuluğun otomotiv sektörüne ve ülke ekonomisine büyük zararlar vereceği yönünde.

Bu bağlamda konu ile ilgili fikri alınan esnaf ve yönetim ekibi, stokçuluğun bir an önce önüne geçilmesini talep ediyor.

Sıfır araç tedarik sıkıntısından kaynaklı olarak bazı ikinci el araçların sıfır araçlardan daha yüksek fiyata satılması, Otonomi esnafını rahatsız ediyor. Otonomi esnafı, otomobil stokçuluğunun önüne geçmek için elinden gelen tüm imkanları zorlarken, aydan aya satılan araç sayısını şeffaf bir şekilde paylaşarak tüm galericilere örnek olmak istiyor.

Stokçuluk kaynaklı fiyat yükselişlerinin önüne geçilerek araba almak isteyen insanların bu araçlara değerinde fiyatlarla ulaşabilmesi oldukça önem arz ediyor.

MASFED ve Otonomi Genel Başkanı Aydın Erkoç, konu ile alakalı şu sözlere yer verdi:

” Bir süredir gündemde olan ikinci el araç fiyatlarındaki artış vatandaşlarımızla birlikte en başta bizlerin muzdarip olduğu konuların başında gelmektedir.

Mesleki etik kurallara uyarak çalışan, kayıtlı, vergisini ödeyen motorlu araç satıcıları stok yapacak kadar büyük sermayesi olan firmalar olmamakla birlikte sıfır araç satan bayilerden de araç alamamaktadırlar.

Zira bayilerin satış yapması durumunda bayilik sözleşmelerinin tek taraflı iptal edilmesi söz konusudur. Bunun kamuoyunca bilinmesini isteriz.”

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Haberler