Prof. Dr. İlber Ortaylı ; Ankara’ya layık bir müzedir.

Etimesgut Türk Tarih Müzesi ve Parkı’nda, ‘Atatürk, Ankara ve Etimesgut’ konulu söyleşiye katılan Prof. Dr. İlber Ortaylı müze için, “Bu müze, belediye ötesinde bir çalışma olmuş. Türk Tarih Müzesi Ankara’ya layık bir müzedir. Herkes mutlaka bu müzeyi görmeli” dedi.

Ünlü Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Etimesgut Belediyesi tarafından Türk Tarih Müzesi ve Parkı’nda Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 103’üncü yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen ‘Atatürk, Ankara ve Etimesgut’ konulu söyleşiye katıldı. Belediye Başkanı Enver Demirel, söyleşi öncesi Ortaylı’ya müzeyi gezdirerek detaylı bilgi verdi. Türk tarihiyle ilgili heykel, resim ve rölyefleri yakından inceleyen Ortaylı, “Herkes mutlaka bu müzeyi görmeli” dedi. Panoramik resim alanını da gezen Ortaylı, “Böyle güzel bir büyük bir mekânda tarihimizi anlatan panoramik resimler çok güzel olmuş. İnşallah şehirlerimiz böyle güzel panoramalarla donatılır” değerlendirmesinde bulundu. Ortaylı, “Bu müze, belediye ötesinde bir çalışma olmuş. Türk Tarih Müzesi Ankara’ya layık bir müzedir. Heykelsiz ve resimsiz medeniyet olmaz. Gerçekten Türk Tarih Müzesi ile iftihar ettim. Bu zamana kadar Orta Anadolu kıraç yer olarak gösteriliyordu müze artık Anadolu’nun ne olduğunu gösteriyor. Bunlar çok önemlidir” diye konuştu.

 

Yazar Banu Gülhan

AnkaraHaberler.com Olarak haberlerin tümünü halkın anlayacağı sadelikte, insanların ilgisini çekecek şekilde ve onları haber izlerken sıkmadan, gereksiz detaylara yer vermeden insanlara aktarmaya söz verdik.

Son Dakika

Başkentte bir otelin çatısında çıkan yangın hasara yol açtı…

Ankara’nın Çankaya ilçesinde otelin çatısında çıkan yangın hasara neden oldu. Ankara’nın Çankaya ilçesinde otelin çatısında çıkan yangın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir