Salı, Aralık 6, 2022
spot_img
Ana SayfaAnkara GeceMüzisyen Onur Şener cinayetinde müebbet talebi..

Müzisyen Onur Şener cinayetinde müebbet talebi..

Müzisyen Onur Şener cinayetinde serbest bırakılan 2 kadına da ağırlaştırılmış müebbet talebi..

Başkentte müzisyenlik yapan  Onur Şener’in (45) sahne aldığı  mekanda ‘istek parça’ çalmayı kabul etmediği için öldürülmesiyle ilgili hazırlanan iddianamede tutuklu 3 kişinin dışında adli kontrolle serbest bırakılan Gözde G. ve Jale E. hakkında da ‘canavarca hisle kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talep edildi. Görgü  Tanıklarının beyanlarının yer aldığı iddianamede genç müzisyen Onur Şener’in, şüpheli 3 erkekle mücadele ettiği, 2 kadının da kavgaya karıştığı, bu kişilerin hepsinin birden Onur Şener’e saldırdıklarına ortaya deliller ile sunuldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. Ankara 31’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamede,  programını bitirdikten sonra arkadaşının doğum günü için tekrar sahneye çıkan Onur Şener’in, İlker Karakaş’ın istek parça talebini kabul etmemesi üzerine çıkan kavgada öldürüldüğü belirtildi. İddianamede tutuklanan İlker Karakaş, Ali Gündüz, Semih Soyalp’in yanı sıra adli kontrolle serbest bırakılan Jale E. ve Gözde G. hakkında ‘canavarca hisle kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talep edildi.

Onur Şener’in Avukatı Meltem Banko,” KABUL EDİLEBİLİR DEĞİLDİR” diyerek karara itiraz etti.  5 şüpheliden her birinin müşterek fail olarak, ‘canavarca hisle kasten öldürme’ suçunu düzenleyen madde uyarınca ayrı ayrı cezalandırılmalarının talep edildiğini hatırlatarak, “Onur Şener’i hayattan koparan 5 kişiden her birinin, fiil üzerinde ortak bir hakimiyet kurdukları ve fiil üzerinde eşit seviyede katkı sahibi olduğu yürütülen soruşturma sonucunda ortaya konulmuştur.

 

Müşterek faillik müessesesinin söz konusu olduğu bu acı olayda, faillerden 2’sinin yargılama sürecini tutuksuz geçirecek olmaları kabul ve izah edilebilir değildir. Mevcut delil durumunun korunması ve delillerin karartılmasının önlenmesi adına, bu acı olayda yer alan faillerin tamamı hakkında tutuklama kararı verilmesi, mezkur soruşturmanın sağlığı açısından oldukça önemli. Bu bağlamda iddianamenin kabul edilmesiyle birlikte başlayacak olan kovuşturma aşamasında yüce Türk yargısının konu hakkında en doğru değerlendirmeyi yapacağı inancımızı paylaşmak isteriz” dedi.

OLAY YERİNDE YAŞANANLAR DOSYAYA EKSİKSİZ OLARAK EKLENDİ…

Öte yandan olay yerinde çekilen fotoğraflar da dava dosyasına delil olarak girdi. Fotoğraflarda kavganın yaşandığı eğlence merkezinin önünde çokfazla noktada kan izi olduğu tesbit edildi. Onur Şener’in kanlar içinde yerde yatarken kız arkadaşı Pelin T.’nin ona müdahale etmeye çalışırken çekilen fotoğraf da dosyaya eklendi.

Banu Gülhan
Banu Gülhanhttps://www.ankarahaberler.com
AnkaraHaberler.com Olarak haberlerin tümünü halkın anlayacağı sadelikte, insanların ilgisini çekecek şekilde ve onları haber izlerken sıkmadan, gereksiz detaylara yer vermeden insanlara aktarmaya söz verdik.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

- Advertisment -
Dijital Medya Ajansı

POPÜLER HABERLER

Son Yorumlar