“Güzel Mamaklılara hayırlı olsun diyorum”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçen ay Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan ‘Dikimevi-Natoyolu metro hattının inşaatı için 6.4 milyar TL kredi kullanılması’ kararını onayladı.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi’nde geçen ay oy birliğiyle kabul edilen Ankaray’ın Dikimevi’nden Natoyolu’na uzatılmasına ilişkin metro projesi için 320 milyon Euro’luk (6.4 milyar TL) kredi talebi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. ‘Dikimevi-Natoyolu Metro Hattı projesi 2023 Yatırım Programı’na da alındı.

ABB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın daha önce metro ile ilgili vaatlerinin videolarını ekleyerek, sosyal medyadan şu paylaşımları yaptı: “Kıymetli Cumhurbaşkanı’mız, Mamak metrosu için 6.4 Milyar TL /320 Milyon Euro yurt dışı kredi kullanılmasına onay verdi. 2023 Yılının ilk güzel haberlerinden biri olarak, Güzel Mamaklılara hayırlı olsun diyorum.

Mamak metro kredisini, geçen ay, ABB Meclisi’nde de onaylamıştık. Kıymetli Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı Mamak Metro Projesi’ni 2023 Yatırım Programı’na aldı.

Yazar Banu Gülhan

AnkaraHaberler.com Olarak haberlerin tümünü halkın anlayacağı sadelikte, insanların ilgisini çekecek şekilde ve onları haber izlerken sıkmadan, gereksiz detaylara yer vermeden insanlara aktarmaya söz verdik.

Son Dakika

Başkentte bir otelin çatısında çıkan yangın hasara yol açtı…

Ankara’nın Çankaya ilçesinde otelin çatısında çıkan yangın hasara neden oldu. Ankara’nın Çankaya ilçesinde otelin çatısında çıkan yangın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir