Salı, Aralık 6, 2022
spot_img
Ana SayfaAnkara FirmalarıEryaman Newcastle Kuaför'le mesleki sorunlarını konuştuk…

Eryaman Newcastle Kuaför’le mesleki sorunlarını konuştuk…

Günümüzde güzellik ve estetik kadın , erkek fark etmeden herkesin ihtiyaç duyduğu bir duruma geldi. Daha bakımlı ve güzel görünmek için kendi bütçe ve imkanlarına göre çeşitlenen bir sektör haline geldi. Bugünde Kadınları güzelleştiren, erkekleri çekice hale getiren Kuaförlerin Ankarahaberler.com olarak sorunlarına kulak vermek istedik.

  • Merhaba, Haktan bey ve Ünal bey biz sizden çok şey bekliyoruz:) ama sizinde isteklerinizi şikayetlerinizi öğrenmek isterim?
  • – Haktan bey ; Hoşgeldiniz , evet bizimde şikayetçi olduğumuz bir kaç konu var. Mesela Pazar günü tatil zorunluluğu olması çok şaçma bölgesel olarak bir seçim yapılarak bir gün belirlenebilir. Kızılay’da olan meslektaşlarımız esnek saatlerde çalışabilmek için han görevlilerine para vermek zorunda kalıyorlar. buna bir çözüm bulunmalı acil olarak.
  • -Ünal Bey -Bende Kuaför Salonlarının Ato’ya kayıtlı olmasını manasız buluyorum. Gerçekten sertifikaları tam mesleki olarak yeterli olanlar bu işi yapmak isterse Mesleki derneklere bağlı olması gerektiğini düşünüyorum. Aynı caddeye 2-3 tane açma izni veriliyor. Bu haksız rekabetin önünü açıyor. Elbette iyi olan günün sonunda kazançlı çıkıyor ama etik olmadığı kanaatindeyim.
  • -Haktan bey – Dernekler tarafından salonları akademik hale getirilmesi , personelin psikolojik destek eğitimi , iletişim ,diksiyon gibi eğitimler verilerek düzenli olarak denetlenmesini istiyoruz. Bu şekilde aramızdaki çürük elmaları eleyebiliriz.
  • Ankara salonları İstanbul salonları seviyesine hiç bir zaman ulaşamadı. üzücü bir durum. Herkese belge verilinince salon açıp iş yapamayanlar devrediriyor. Her yerde devren satılık salonlar var. Bu meslek uzun yıllar yapılması gereken bir meslektir.

Bizim sesimize kulak verdiğiniz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Umarım isteklerimiz doğru yerlere ulaşır ve sonuç bulur.

Ankarahaberler.com olarak Ankara’da bulunan meslek gruplarının sesini duyurmaya ve tanıtmaya devam edeceğiz..

Newcastel kuaför

Banu Gülhan
Banu Gülhanhttps://www.ankarahaberler.com
AnkaraHaberler.com Olarak haberlerin tümünü halkın anlayacağı sadelikte, insanların ilgisini çekecek şekilde ve onları haber izlerken sıkmadan, gereksiz detaylara yer vermeden insanlara aktarmaya söz verdik.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

- Advertisment -
Dijital Medya Ajansı

POPÜLER HABERLER

Son Yorumlar