Salı, Ağustos 9, 2022
Cyber Medya
Ana SayfaEkonomiAltın toparlanma çabasında

Altın toparlanma çabasında

Altın dünkü seansta yeşilde kapatırken, toparlanma çabasında hareket ettiği bir günü yaşadı. 1898 dolar/ons seviyesinden güne başlayan sarı maden, gün içinde 1900 dolar/onsun üzerine dönme çabasında hareket ettiği bir günü yaşadı. Dün Rusya’nın Polonya ve Bulgaristan’a gaz akışını durduracaklarını açıklamaların ardından piyasadaki risk algısı artarken hisse senedi önderliğinde piyasalarda sert satışlar yaşandı. Altında böylesi bir günde yeşilde kapanış yapması kaçınılmaz olurken, dünkü seansı 1905 dolar/onstan yüzde 0,4 kazançla tamamladı.

 

Gümüş ise altının aksine kırmızıda bir günü geride bırakırken, üst üste dördüncü seansı da kayıpla kapatmış oldu. 23,61 dolar/onstan seansa başlayan beyaz maden, 23,51 dolar/onstan günü tamamlarken önceki güne kıyasla hanesine yüzde 0,4 kayıp yazmış oldu.

 

Platin 911 dolar/ons seviyesinden seansa başlarken, dünkü seansı yeşilde kapatmayı başarmış bir kıymetli maden oldu. Platin seans içinde 901 dolar/ons seviyesine kadar geri çekilmesine rağmen, seansı 912 dolar/onstan tamamlarken yüzde 0,1 kazancı hanesine yazdı.

 

Paladyum önceki günkü sert satışının ardından, dünkü seansta toparlanma gayesinde hareket ederken günün en çok değer kazanan kıymetli madeni oldu. 2123 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan, 2173 dolar/onstan tamamlarken önceki güne kıyasla yüzde 2,3 kazancı hanesine yazdı.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünya fiyatlarının üzerinde 8 dolar/onsla işlemlerin gerçekleşmeye devam ederken, hacim açısından ortalama sayılacak bir gün yaşandı. Toplamda 1.048kg altın, 2.630 kg gümüş işlemiyle gün tamamlandı.

Kaynak TROY
Hibya Haber Ajansı

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Haberler