Cuma, Ağustos 12, 2022
Cyber Medya
Ana SayfaBelediyelerANKAPARK’ın kapıları ilk kez Başkentlilere açıldı.

ANKAPARK’ın kapıları ilk kez Başkentlilere açıldı.

ANKAPARK’IN KAPILARI MEVCUT DURUMUNU GÖRMEK İSTEYEN VATANDAŞLARA AÇILDI

801 milyon dolara mal olan ve 3 yıl süren hukuki sürecin ardından 18 Temmuz 2022 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesine devredilen ANKAPARK’ın kapıları ilk kez Başkentlilere açıldı.

ABB, tema parkın mevcut durumunu görmek isteyen vatandaşlar için her yarım saatte bir ücretsiz ring seferleri düzenlemeye başladı. Cumartesi ve pazar günleri 11.00-16.00 saatleri arasında devam edecek otobüs turuna ANKAPARK’ın geleceğine karar verecek olan Ankaralılar yoğun ilgi gösteriyor.

      Yapımı 801 milyon dolara mal olan ANKAPARK’ın 3 yıllık hukuk mücadelesi sonucu mahkeme kararıyla Ankara Büyükşehir Belediyesine devredilmesinin ardından tema parkın kapıları ilk kez vatandaşlara açıldı.

ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın “ANKAPARK’ın geleceğine vatandaşlar karar verecek” açıklaması ve alanla ilgili anket öneri formunun kullanıma açılmasının ardından başlatılan ücretsiz ring seferlerine ilk günden vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

ANKET BAŞLADI, HAFTA SONLARI ÜCRETSİZ RİNG SEFERLERİ DEVAM EDECEK

Büyükşehir Belediyesi, cumartesi ve pazar günleri 11.00-16.00 saatleri arasında ücretsiz ring seferleri düzenlemeye devam edecek.

Başkentliler ayrıca ANKAPARK alanının nasıl değerlendirilmesini istediklerini forms.ankara.bel.tr/ankapark adresi üzerinden anket öneri formunu doldurarak karar verecek.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Haberler