Başkentte “J’ plakalı dolmuş, ‘C’ plakalı servis aracına dönüşme talebi…

Başkentte çalışmayan 400 adet ‘J’ plakalı dolmuş, ‘C’ plakalı servis aracına dönüşme talebinde bulundu. Benzer kararın alındığı büyükşehirler de örnek gösterildi. ABB’nin teklifi UKOME’ye sunup sunmayacağı merak konusu oldu.

Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası, başkentte çalışmayan 400 adet ‘J’ plakalı dolmuşun ‘C’ plakalı servis aracına dönüştürülmesi için Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne (ABB) dilekçe verdi. Oda Başkanı Murat Yılmazer ve Oda Genel Sekreteri Murat Kurt imzasıyla ABB Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na sunulan dilekçede 400 aracın pandemi ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle çalışamadıkları belirtildi. Dolmuşçular, dilekçelerinde benzer kararların alındığı büyükşehirleri de örnek gösterdi. Dilekçede, şu ifadelere yer verildi:

400 ARAÇ HİZMET VEREMİYOR

“Ankara’da merkeze bağlı 2 bin 230 ticari hatlı minibüs ile hizmet vermekteyiz. Yaşanan COVID salgınının ardından gelen ekonomik sıkıntılar nedeni ile yaklaşık 400 adet minibüsümüz kazançları maliyetlerini karşılayamadığı ve zarar ettiğinden evlerin önünde çalışmamakta ve hizmet verememektedir.

Yazar Banu Gülhan

AnkaraHaberler.com Olarak haberlerin tümünü halkın anlayacağı sadelikte, insanların ilgisini çekecek şekilde ve onları haber izlerken sıkmadan, gereksiz detaylara yer vermeden insanlara aktarmaya söz verdik.

Son Dakika

Başkentte bir otelin çatısında çıkan yangın hasara yol açtı…

Ankara’nın Çankaya ilçesinde otelin çatısında çıkan yangın hasara neden oldu. Ankara’nın Çankaya ilçesinde otelin çatısında çıkan yangın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir