Salı, Aralık 6, 2022
spot_img
Ana SayfaYaşamSağlıkAnkara'nın 2.şehir hastanesi hizmete girdi...

Ankara’nın 2.şehir hastanesi hizmete girdi…

Ankara’nın 2’nci, Türkiye’nin 20’inci şehir hastanesi dün itibari ile Etlik’te hizmete açıldı. Saygıdeğer vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Yaklaşık 4 binin üzerinde yatak kapasitesine sahip Hastanesi, alan olarak da Türkiye’nin en büyüğü. 

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açıldı.

Açılış konuşmasında Erdoğan ; Hastanenin yapımında emeği geçenleri tebrik ederek “Etlik Şehir Hastanesinin kapasitesi ile bilgilendirmelerde bulundu. Bünyesindeki 8 ayrı hastane ve en son teknoloji ile donatılan birimleriyle sağlık devrimimizin sembollerinden biri olarak görüyoruz. Biraz önce de ifade edildiği gibi 691’i yoğun bakım olmak üzere 4 bini aşkın yatak kapasitesi bin polikliniği, 125 ameliyathanesi, laboratuvarları, araştırma merkezleri ve 1 milyon 145 bin metrekareyi aşan alanıyla bu dev hastane adeta bir sağlık şehri hüviyetindedir. Ankara’ya ve Ankaralılara da bu yakışır” diyerek açılış kurdelesi kesildi.

Banu Gülhan
Banu Gülhanhttps://www.ankarahaberler.com
AnkaraHaberler.com Olarak haberlerin tümünü halkın anlayacağı sadelikte, insanların ilgisini çekecek şekilde ve onları haber izlerken sıkmadan, gereksiz detaylara yer vermeden insanlara aktarmaya söz verdik.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

- Advertisment -
Dijital Medya Ajansı

POPÜLER HABERLER

Son Yorumlar