Ankara Halk Ekmek Fabrikasın 4 çeşit ekşi mayalı ekmek üretmeye başladı.

Ankara Halk Ekmek Fabrikası 41 yıllık tarihinde ilk kez dört ayrı çeşitte ekşi mayalı ekmek üreterek satışa sundu.

AR-GE birimi ve deneyimli ustalarının iş birliğinde ürün yelpazesini her geçen gün geliştiren Halk Ekmek Fabrikası, 25 yıllık geleneksel ekşi mayadan üretip matador fırında pişirdiği çavdarlı-yulaflı, siyez unlu, zeytinli-kekikli ve Akdeniz olmak üzere 4 çeşit ekmeği ürün yelpazesine ekledi.

Yeni ekşi mayalı ekmeklerle birlikte ekmek çeşidi 13’ten 17’ye yükselmiş oldu. 400 ve 500 gram halinde satışa sunulan ekmekler Başkentliler’in kısa sürede büyük beğenisini kazandı.

Ekşi mayalı; çavdarlı-yulaflı, siyez unlu, zeytinli-kekikli ekmekleri ile Akdeniz ekmeğinin üretimi konusunda bilgi veren Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Tamer Eski, şunları söyledi:

“Ankara Halk Ekmek Fabrikası olarak ürün gamını zenginleştirmeye devam ediyoruz. 25 yıllık geleneksel Anadolu mayamızla 4 çeşit ekşi mayalı ekmek üretmeye başladık. Bu ekmeklerimizi Başkent Marketler’de, Fabrika Satış Mağazaları’mızda ve 423 Halk Ekmek Büfesi’nin 62’sinde Ankara halkıyla buluşturmaya başladık.

Halkımız ekşi mayalı ekmekleri çok beğendi. Önümüzdeki günlerde gelen talepler doğrultusunda ekşi maya ekmeklerimizin dağıtımını yaptığımız büfelerinin sayısını artıracağız.”

Yazar Banu Gülhan

AnkaraHaberler.com Olarak haberlerin tümünü halkın anlayacağı sadelikte, insanların ilgisini çekecek şekilde ve onları haber izlerken sıkmadan, gereksiz detaylara yer vermeden insanlara aktarmaya söz verdik.

Son Dakika

“Doğal Yaşam ve Atatürk Çocukları Parkı” Yapılacağını Duyurdu..

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Aoç Arazisinin Bir Bölümüne “Doğal Yaşam ve Atatürk Çocukları Parkı” Yapılacağını Duyurdu.. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir