Ankara Çayı’nda kötü kokuya Biyolojik son …

ASKİ, Ankara Çayı’na bağlanan Dikmen, Hatip, Kepir ve Kutugün dereleri ile yağmur suyu hatlarına karışan atık suları ayrıştırmak için çalışma başlattı.

Ankara Çayı’nda kirlilik ve kokuyu önleyecek proje kapsamında 120 noktada atık su bağlantısı, 376 noktada ise ruhsatsız abone kanal bağlantısı saptandı.

Yenimahalle, Keçiören, Etimesgut ve Sincan ilçelerinin ortak sorunu olan, kötü kokuların yükseldiği Ankara Çayı’nda yaşanan kirliliği önlemek için ASKİ hareket geçti. Çaya bağlanan Dikmen, Hatip, Kepir ve Kutugün dereleri ile Yalı ve Ergazi kolektörlerine karışan atık suları (kanalizasyon) ayrıştırmaya başladı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, profesyonel dalgıçlar eşliğinde açık dereler ve yağmur suyu kutu kesitlerinin tespit edilebilen deşarj noktalarından başlayarak kaçak bağlantı ve arıza noktalarına kadar kamera ile görüntülendiğini belirtti. Öztürk, proje kapsamında el kamerasının yanı sıra robot ve drone kamera da kullanıldığını söyledi.

Yazar Banu Gülhan

AnkaraHaberler.com Olarak haberlerin tümünü halkın anlayacağı sadelikte, insanların ilgisini çekecek şekilde ve onları haber izlerken sıkmadan, gereksiz detaylara yer vermeden insanlara aktarmaya söz verdik.

Son Dakika

Başkentte bir otelin çatısında çıkan yangın hasara yol açtı…

Ankara’nın Çankaya ilçesinde otelin çatısında çıkan yangın hasara neden oldu. Ankara’nın Çankaya ilçesinde otelin çatısında çıkan yangın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir